DOKUMENTY

mLegitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja szkolna – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

mLegitymacja szkolna to tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu. mLegitymację może wyrobić uczeń, który posiada tradycyjną legitymację szkolną.

Za pomocą mobilnej wersji legitymacji szkolnej można potwierdzić status ucznia podczas kontroli biletów. mLegitymacja upoważnia także do przysługujących zniżek.

W przypadku utraty papierowej legitymacji lub telefonu, na którym zainstalowana była mLegitymacja zostanie ona unieważniona.

Ważne! Obecnie mLegitymacja dostępna jest dla użytkowników urządzeń z systemem Android w wersji min. 6.0.

Aby aktywować mLegitymację szkolną należy:

 1. Uzupełnić i złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji szkolnej – załącznik nr 1.
 2. Przesłać na skrzynkę pocztową szkoły – sekretariat@sord.rybnik.pl – zdjęcie legitymacyjne ucznia:
  • Plik ze zdjęciem musi posiadać rozszerzenie: .jpeg lub .jpg i być nie większy niż 5 MB oraz o wymiarach nie mniejszych niż 492×633 piksele. Zdjęcie powinno być wykonane: na jasnym tle, w dobrej ostrości, twarz ma zająć 70-80% zdjęcia, bez nakrycia głowy, okularów z ciemnym szkłem, patrząc na wprost.
  • Zdjęcie do mLegitymacji można wykonać za pomocą kreatora zdjęć udostępnionego w linku. Istnieje także kreator w wersji mobilnej. Dostępna jest krótka instrukcja.
 3. Pobrać na telefon aplikację mObywatel oraz potwierdzić zapoznanie się z regulaminem.
  Link do oficjalnego źródła aplikacji mObywatel (Android).
  Instrukcja obsługi mLegitymacji.
 4. Uruchomić system na urządzeniu po otrzymaniu kodu aktywacyjnego ze szkoły.