REKRUTACJA

Dlaczego my?

Jesteśmy najlepszą szkołą podstawową w województwie!

Nasza szkoła od lat uzyskuje najlepsze w Rybniku wyniki sprawdzianu zewnętrznego podsumowującego etap nauczania w szkole podstawowej. W roku szkolnym 2015/2016 okazaliśmy się najlepsi w województwie śląskim! (ranking najlepszych szkół podstawowych oparty na wyniku testu szóstoklasisty z j. polskiego i matematyki opublikowany w lipcu 2016 r. przez Dziennik Gazetę Prawną). Jak zbudowaliśmy nasz sukces dydaktyczny? Pracując w zespołach klasowych złożonych na ogół z 18 uczniów, powierzając nauczanie doświadczonej i zaangażowanej kadrze, współpracując z rodzicami i stawiając ucznia w samym centrum naszej uwagi. Co odróżnia naszą ofertę dydaktyczną od oferty szkół publicznych? Przede wszystkim dodatkowe godziny j. angielskiego, zajęcia z native speakerem (j. angielski) oraz drugi język obcy (j. niemiecki) od klasy IV.

Jesteśmy najlepszą szkołą po lekcjach!

W naszej szkole troska o uczniów nie kończy się wraz z ostatnim dzwonkiem. W ramach czesnego oferujemy świetlicę dostępną od 7:00 do 17:00, w której dziecko może odrabiać lekcje, bawić się i odpoczywać. Gwarantujemy także szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych:

  • kółka językowe (język niemiecki na wesoło, angielskiego – English Explorers, English Master);
  • kółka przygotowujące do konkursów (matematyczne, humanistyczne, przyrodnicze);
  • zajęcia rozwijające talenty i zainteresowania uczniów (koło plastyczne, muzyczne, szachowe, kółko fotograficzne, gier planszowych i origami);
  • zajęcia ruchowe (gimnastyka korekcyjna, Szkolny Klub Sportowy);

warsztaty z robotyki – Lego Mindstorms oraz ABC programowania.

Jesteśmy najlepszą szkołą na zmiany!

Zapewniamy komfort, przyjazną i kameralną atmosferę oraz bezpieczeństwo (w szkole działa monitoring). Jesteśmy przygotowani na zmiany, jakie niesie ze sobą reforma edukacji. Jako placówka niepubliczna mamy większą przestrzeń do tworzenia szkoły według własnych pomysłów. Rodzic jest dla nas partnerem do jej projektowania, uczeń – niegasnącą inspiracją. W naszej szkole nigdy nie poczuje się zagubiony czy anonimowy – nie jesteśmy szkołą masową.

Społeczna Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Jerzego Kukuczki w Rybniku

    


    

@SSPKukuczki
sord.rybnik.pl ssp.rybnik,pl sg.rybnik.pl