ZA CO NAS CENIĄ

Za co nas cenią

Natalia – uczennica klasy IV

22.11.2012

W mojej szkole klasy starsze są oddzielone od młodszych. Na pierwszym pietrze są świetlice. Klasy IV – VI mają zajęcia na II pietrze, a na III piętrze uczą się klasy I – III i Oddział Przedszkolny. Po zajęciach, jak nie mamy zadań domowych, możemy zostawiać ciężkie książki w szkole. Zadania domowe możemy odrabiać w świetlicy z pomocą pani.

Dominika, klasa IV

22.11.2012

Moja szkoła jest inna niż wszystkie, ponieważ jest to szkoła bezpieczna, a lekcje prowadzone są bezstresowo. Świetlica nasza jest czynna aż 10 godzin, a więc bardzo długo. Nam to jednak bardzo odpowiada, bo jest tu tyle zajęć, że nie jesteśmy w stanie wszystkim się zająć. Jest też cicha świetlica, w której możemy odrabiać zadania, oglądać filmy i czytać książki. W szkole jest nam bardzo mało, dlatego nie ma na korytarzach ścisku.  Mamy super – woźnego, który na powitanie nas rozśmiesza. Nasza pani – pani Gabrysia – jest jak starsza siostra, która uczy i pomaga w kłopotach. Każdy, komu opowiadam o mojej szkole zazdrości mi tego, że chcę do niej chodzić i nie chce mi się wracać do domu!

Adaś z IV a

22.11.2012

Moja szkoła jest inna, dlatego że panuje tu przyjazna atmosfera, a nauczyciele są mili i pomocni. Wszyscy uczniowie się znają i sobie pomagają nawzajem. Nauczyciele organizują duzo wycieczek i wyjść do teatru. Raz w roku, przed Świętami Wielkiej Nocy, całą szkołą jedziemy na rekolekcje wielkopostne. Szkoła jest zamykana, a nasz Anioł Stróż to pani Asia. Pilnuje, żeby nikt obcy do szkoły nie wszedł. Dzieci są bezpieczne, a rodzice spokojni. Nasza szkoła jest inna, czyli lepsza, bezpieczniejsza, a nauczyciele bardziej wymagający.

Ola – czwartoklasistka

22.11.2012

We wszystkich szkołach lekcje zaczynają się o godz. 8.00. W naszej szkole o 8.15. i to juz ją różni od innych szkół, bo możemy spać o 15 minut dłużej. Warto chodzić do takiej szkoły, bo lekcje są ciekawe, a nauczyciele mili. Uczymy się języków obcych, nawet chińskiego. Bardzo lubię chodzić do mojej szkoły!

Ania z klasy IV

22.11.2012

Moja szkoła jest wyjątkowa, bo mamy bardzo ciekawe lekcje! Nasza wychowawczyni jest niepowtarzalna! Inni nauczyciele też są mili. W naszej szkole są organizowane konkursy wewnątrzszkolne i zewnętrzne. Są prowadzone wyjątkowe kółka np. koło języka chińskiego. Chyba tylko w naszej szkole był konkurs dziwnych papci i dziwnych głów. Czy w innych szkołach mieszka żółw? – bo u nas tak. Warto chodzić do naszej szkoły, bo u nas dzieje się wiele ciekawych rzeczy. W naszej szkole nikt się nie nudzi!

Olga, klasa IV a

22.11.2012

Nasza szkoła jest trochę inna niż wszystkie, ale zarazem trochę podobna. Inna jest dlatego, że mamy mało liczne klasy, jezyk niemiecki, tańce, basen. Podobna jest z tego względu, że mamy podobne klasy, często też książki i tablice. Jednak nie każda szkoła jak nasza ma tak duże podwórko szkolne, tablicę interaktywną i tak ciekawe lekcje! Na przykład na angielskim wycinaliśmy dynie, na niemieckim dostaliśmy czekoladę, a na historii graliśmy w grę. Myślę, że mimo wszystko nasza szkoła jest wyjątkowa!

Julia z klasy IVa

18.11.2011

Gdy czasami myślę źle o swojej szkole, to w rzeczywistości sądzę zupełnie inaczej. Bo chociaż zdarzają się nieprzyjemne rzeczy i nie wszystko wychodzi po mojej myśli, szybko o tym zapominam i wracam do niej z wielką chęcią.

Natalia, klasa IV

18.11.2011

Lekcje są ciekawe, nauczyciele mili i pomocni. (…) Dzieci ze starszych klas pomagają młodszym. Cieszę się, ze rodzice zapisali mnie do tej szkoły, bo czuję się w niej lubiana i doceniana.

Olga i Julia z klasy III a

11.10.2011

Jesteśmy uczennicami Społecznej Szkoły Podstawowej w Rybniku. Wiemy, że funkcję dyrektorki sprawuje pani Katarzyna Jarska. Codziennie pani Hania uczy nas matematyki, polskiego i plastyki. Pomaga nam zawsze, gdy potrzebujemy pomocy. Bardzo lubię chodzić do szkoły, bo czuję się w niej dobrze. Pani zawsze wie, co dla nas dobre. Na świetlicy panie zawsze mają dla nas coś ciekawego do roboty. Tutaj jest wspaniale! To wymarzona dla nas szkoła, nie chciałybyśmy chodzić do innej!

Ania, klasa III a

10.10.2011

Jesteśmy uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej w Rybniku.  W naszej szkole jest bombowo. Są tu bardzo fajni nauczyciele, którzy w mig nauczą nas wszystkiego. Naszą dyrektorką jest pani Katarzyna Jarska. Dla mnie najlepszym nauczycielem jest pani Hania, która mnie uczy. Teraz jesteśmy w klasie 3a. Pani Hania uczy nas już 3 lata.

Klaudia z kl. III

23.01.2009

Lubię naszą szkołę, ponieważ uczą w niej mili nauczyciele, którzy przekazują wiele nowych informacji w ciekawy sposób. Najbardziej lubię język angielski, matematykę, religię i plastykę. Ta szkoła dba nie tylko o intelektualny, ale też o fizyczny rozwój na przykład: w-f, basen i olimpiady sportowe. Dba też o to, żebyśmy byli dobrymi chrześcijanami. W szkole podoba mi się to, że jest kolorowo. Korytarze są ładnie udekorowane, a w salach zawsze wiszą nasze prace. W naszej szkole jest tyle zajęć, że nie można się nudzić!

Filip z klasy III

23.01.2009

W naszej szkole jest wesoło, pełno fajnych ludzi w koło.

Pani Hania uśmiechnięta i na co dzień i od święta.

Do naszej szkoły chodzić się chce, bo zawsze na to czas jest.

Dawid z kl. III

23.01.2009

Nasza szkoła to najlepsza szkoła w Rybniku. Lubię się w niej uczyć, ponieważ mamy mądrych nauczycieli. Wszyscy którzy z niej wychodzą są zadowoleni, uśniechnięci i mądrzejsi. Zawsze nauczę się tu czegoś nowego. uczy nas kochana pani Hanna. W szkole mam samych fajnych kolegów, których wspieram. Najbardziej z lekcji lubię: w-f i basen. Szkoda, że nie są dwa razy w tygodniu. Lubię wszystkie lekcje, ale nie lubię wstawania rano do szkoły.

uczeń klasy IV

20.01.2009

Od pięciu lat chodzę do szkoły, w której czuję się bezpiecznie. Lekcje są prowadzone ciekawie, a zajęcia dodatkowe rozwijają moje umiejętności. Na przerwie można grać w tenisa stołowego a w sklepiku i na organizowanych kiermaszach można kupić ciekawe rzeczy. W klasie z koleżankami i kolegami mogę hodować rybki. Moja szkoła jest ok.

uczeń klasy II

20.01.2009

Lubię szkołę, bo mogę się bardzo wiele nauczyć, spotkać z kolegami i koleżankami. W szkole są superowe kółka jak język niemiecki, język francuski, judo i inne. Mogą odrabiać lekcje w cichej świetlicy, a bawić się w dużej świetlicy. na przerwach można odpocząć od lekcji, zjeść coś i pobawić się. W dużej świetlicy mogę też poukładać puzzle.

uczennica klasy VI

20.01.2009

W naszej szkole oprócz normalnych lekcji są różne kółka zainteresowań. Prowadzą je nauczyciele, którzy są bardzo mili i wyrozumiali. Najbardziej podoba mi się, że możemy rozwijać nasze zainteresowania. Jest także sklepik, w którym można kupić, w zależności od zbliżających się świąt, związane z nimi ozdoby. Na świetlicy jest dużo książek, gier, klocków i zabawek, którymi młodsze dzieci mogą się bawić. Często wychodzimy na boisko szkolne gdzie niedawno postawiono trzy huśtawki, piaskownicę, zjeżdżalnię i wyciągane parasole. Gdy jest gorąco dużo czasu spędzamy na dworze, gdzie na przerwach się bawimy.

Nauczyciele dbają o rozwój naszych umysłów, od czasu do czasu odbywają się u nas audycje umuzykalniające, lekcje o pająkach lub wężach z panem Pająkiem. Czasami także jedziemy na wycieczki, chodzimy do teatru oraz wyjeżdzamy na rekolekcje. Lubię naszą szkołę, ponieważ są mniejsze klasy i łatwiej nam się uczyć.

Mama Dominiki

29.11.2012

Szanowni Państwo ceniący sobie opinię nas  – Rodziców dzieci już uczęszczających do Społecznej Szkoły Podstawowej.
Chcę w tym miejscu zachęcić Was – ZAPISUJCIE SWOJE MAŁE MIŁOŚCI DO TEJ SZKOŁY!!!
Podpisuję się pod wszystkim, co napisali moi poprzednicy i dopisać chcę w tym miejscu jeszcze kilka słów.
Prawie 6 lat temu dowiedziałam się przypadkiem o szkole  owszem, płatnej  ale, w której będę mogła pod 100% pewną i odpowiedzialną opieką zostawić dziecko nawet przez 10 godzin!!!
Dla mnie najważniejsza wtedy, dla 5-letniej córki, była ŚWIETLICA, która w tej szkole bije wszelkie rekordy. Są tam konkursy z nagrodami, punktacje świetlicowe, prace ze wszystkich dziedzin (origami, wyklejanki, malowanie prac, składanki, gry, zabawy i dziesiątki innych) oraz przeróżne sposoby zajmowania czasu dzieciom, dostosowane oczywiście  do wieku. Dzieci maja poodrabiane zadania domowe (z pomocą opiekunów świetlicy), jeśli tylko zgłoszą taką potrzebę.
Nie będę już wspominała o bardzo wysokim poziomie nauczania w klasach o małej liczebności uczniów, co skutkuje bardzo często podczas lekcji pracą „jeden na jednego”, o różnorodności zajęć, wycieczkach naukowych i krajoznawczych, zajęciach twórczych, pysznym jedzeniu, przestronnych szatniach, dodatkowych kołach językowych, przedmiotowych, muzycznych, plastycznych, tańca oraz różnorodnych kółek dodatkowych, jak kółko języka chińskiego.
W tej szkole uczy się dzieciaczki KULTURY oraz SZACUNKU DO KAŻDEGO, również innej narodowości.
Należy wspomnieć też o bezpieczeństwie naszych małych Miłości –  szkoła jest zamykana, nie grożą dzieciom zjawiska opisywane w mediach. Dzieci są monitorowane zarówno na świetlicy, jak również każde dziecko wchodzące i opuszczające szkołę jest znane obsłudze administracyjnej i kontrolowana jest ich obecność w placówce (również latem na boisku szkolnym!!!). Także osoby odbierające w zastępstwie za rodziców dzieci, są legitymowane.
Powiem tak –  kto z Państwa ceni sobie anielską opiekę, którą zapewni Państwa dzieciom ta szkoła  – ZAPISZCIE SWOJE ANIOŁKI właśnie do tego miejsca.
I na koniec jeszcze jedno  najlepszą reklamą dla tej szkoły są jej wychowankowie (poczytajcie sobie ich opinie). Od mojej córki codziennie, gdy ja odbieram słyszę: Mamo, jeszcze troszeczkę. Czekaj, tylko skończę.  To jest takie fajne mamo. To na konkurs!  Zobacz dostałam „punkta.”
Moja córka twierdzi, że gdyby nie miała tak kochającej Rodziny jaką ma – to by do domu nie chciała wcale wracać!!! Najchętniej by tam nocowała w namiocie na świetlicy. 😉

Mama Mateusza – ucznia klasy I a

27.11.2012

Wyniki nauczania, jakimi może się pochwalić Społeczna Szkoła Podstawowa są powszechnie znane i dostępne, dlatego zwrócę uwagę na inne atuty poza oczywistym wysokim poziomem merytorycznym szkoły.
Dla mnie ta szkoła to coś więcej niż wyniki testów. Przede wszystkim to miejsce z klimatem, tworzone przez ludzi w pełni zaangażowanych w wykonywaną pracę. Gdy tylko przekraczam próg szkoły, uderza ich życzliwość, serdeczność i otwartość. Postawy te dominują nie tylko wśród wychowawców, są także powszechnie zauważalne wśród uczniów. Nie dziwi powszechne „Dzień dobry” kierowane do obcych rodziców przed, czy po zajęciach, wzajemna życzliwość uczniów w różnym wieku podczas wspólnie spędzanego czasu w świetlicy. Nietrudno natknąć się na scenę, gdy starszy kolega uczy młodszego sznurować buty. Ten doskonały poziom współpracy widać bardzo wyraźnie przy okazji imprez okolicznościowych organizowanych wspólnie, z pomysłem i humorem.
Dlatego dla mnie osobiście ogromną zaletą SSP jest bardzo udana praca nad postawami i wartościami (szacunek dla drugiego człowieka, zaangażowanie we wspólne sprawy, otwarcie na inność, konieczność dialogu i rozwiązywania konfliktów).
Cenię sobie także stały i efektywny kontakt z wychowawczynią, możliwość śledzenia wyników w nauce w dzienniku elektronicznym i bycia informowaną o bieżących sprawach.
SSP poza obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi oferuje cały szereg ciekawych zajęć dodatkowych. Tutejsza świetlica nie jest „przechowalnią”, lecz miejscem urozmaiconej zabawy i pracy, z którego nasze pociechy niechętnie wychodzą do domu. Z perspektywy współczesnych rodziców, jak i dzieci daje to komfortową sytuację dostępu do zajęć dodatkowych w jednym miejscu. Zatem nikt – ani dzieci ani rodzice – nie powinien cierpieć z powodu organizacji ustawicznych dojazdów na zajęcia dodatkowe.
SSP to szkoła, którą współtworzą uczniowie, personel, ale również rodzice. To szkoła, która szczególnie umiejętnie łączy budowanie autorytetu z kształtowaniem postawy otwartej na nowe wyzwania i doświadczenia. Liczne wycieczki sprzyjają rozwijaniu ciekawości poznawczej dzieci.
Nie znajdziemy tutaj ani luksusu ani przeinwestowania materialnego – w prwadziwej szkole nie o to chodzi. Wydaje się, że SSP zarówno pod względem przesłania, jak i organizacji naśladuje najlepsze wzorce.

Rodzice czwartoklasistki Wiktorii

25.11.2012

5 lat temu, gdy wybieraliśmy szkołę dla naszej córki, w internecie były dostępne rankingi szkół podstawowych i ponadpodstawowch w Polsce, w podziale na miasta i powiaty. Odkryliśmy wtedy SSP. Od samego początku istnienia szkoły, sprawdzian po klasie 6-tej był najlepiej zdawalny w naszym mieście i powiecie. Stwierdziliśmy, że nie może być  to przypadek. Nie jest przecież możliwością, by szkoła dobierała sobie dzieci bez kłopotów w nauczaniu, tak by sprawdzian był zdawany zawsze najlepiej. Jasne było dla nas to, że nauczyciele potrafią tak pracować z uczniami, tak prowadzić proces edukacji, że na koniec są tak dobre efekty.
Po 4 latach możemy potwierdzić, że był to dobry wybór. Szkoła jest przyjazna dla dziecka i rodziców. Wiemy, że po przekroczeniu progu budynku, nasza córka jest tutaj bezpieczna. Nikt nie może wejść i wyjść z niej niezauważony. Wszyscy się znają. Nie ma afer z biciem młodszych lub słabszych, czy zbierania haraczy.
Dzięki temu, że  uczniami szkoły często są  dzieci innych kultur – wszyscy uczą się tolerancji, poznają i podziwiają je, bo nie ma dla nich taryf ulgowych.
Podoba nam się zwiększony wymiar lekcji języka angielskiego i niemieckiego, to że są lekcje informatyki. Super, że  uczą się  tańczyć w klasch IV – VI. Przyda im się to na całe życie. Reasumując – jest to kształcenie wszechstronne.
Dzieci lubią naszą szkołę, a to jest  najlepsza rekomendacja.

rodzic uczennic klasy II I V

19.01.2009

Społeczna Szkoła Podstawowa w Rybniku jest z pewnością jedną z tych szkół, o których można powiedzieć, że jest szkołą przyjazną dziecku. W tej szkole pedagodzy uczą dzieci nie tylko zdobywać wiedzę wg programów nauczania i podręczników, ale uczą też zasad moralnych, jakie są potrzebne w codziennym życiu każdego człowieka, szacunku do drugiej osoby, poszanowania ich godności, tolerancji oraz szczerości.

Uważam, że nie ma nic bardziej cennego w życiu jak prawidłowe ukształtowanie naszych dzieci pod względem nauki jak i wychowania do życia w społeczeństwie.

Mój wybór był oczywisty – moje dzieci (a jest ich dwoje) uczęszczają do Społecznej Szkoły Podstawowej w Rybniku.

Mama Mateusza, ucznia klasy V

14.01.2009

Ta szkoła jest świetną inwestycją w przyszłość naszych dzieci.

W wymagającym współczesnym świecie, aby przetrwać, znaleźć dobrą pracę, realizować własne pasje, trzeba mieć wszechstronną wiedzę, radzić sobie z rozwiązywaniem problemów i nie lekceważyć zachowań społecznych.

Nieliczne klasy, zaangażowani nauczyciele stawiający na indywidualny rozwój ucznia spawiają, że nasze dzieci będą dobrze przygotowane do dalszych etapów w życiu.

Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo naszych dzieci, w naszej szkole nie występują zjawiska jakie znamy z mediów.

rodzic uczennicy klasy V

12.01.2009

SSP prawie w 100% realizuje wymagania, które jej stawiałam przy wyborze szkoły dla moich dzieci. Najważniejsze to, wysokie kwalifikacje nauczycieli, dzięki którym dzieci zostają bardzo dobrze przygotowane do sprawdzianu po klasie szóstej oraz do gimnazjum. Dwa języki obce oraz zwiększone godziny nauczania tych języków pozwalają dzieciom zrozumieć i porozumiewać się w nauczanym języku. Klasy liczące od 8 do 18 uczniów. Nauczyciel może przy tak małej liczbie dzieci indywidualizować pracę na lekcji. Duża liczba zajęć pozalekcyjnych, w tym kółka zainteresowań, zajęcia sportowe, zajęcia wspomagająco – stymulujące ucznia (BFB) oraz lekcje wyrównawcze z pedagogiem szkolnym. Dobrze działająca świetlica szkolna czynna do godziny 17:00 – co jest bardzo istotne w przypadku rodziców pracujących. Szkoła zapewnia również bezpieczeństwo dziecka przez cały dzień. Żadna osoba obca nie może wejść na teren placówki SSP bez wcześniejszego sprawdzenia w portierni, a tym samy dzieci wychodzące, czy opuszczające szkołę są kontrolowane. Jedynym mankamentem szkoły jest brak sali gimnastycznej. Uczniowie muszą korzystać z obiektu obok, marnując czas na dojście. Mam nadzieję, że w przyszłości i ten problem zostanie rozwiązany.

Nauczyciel SSP

20.01.2009

 Lubię tę atmosferę „prawie rodzinną”, gdzie na korytarzach mijają się przedszkolaki z uczniami z klas starszych  bez ” zgrzytów” i mogą liczyć na ich pomoc, gdzie bez obaw można wyrazić własne zdanie, choćby zupełnie różne od innych bez obawy bycia wyśmianym czy pomijanym. W mojej opinii to przyjazna szkoła, gdzie brak jest przemocy i wulgaryzmów, a nauczyciele choć wymagający, mają poczucie humoru 🙂

 

Nauczyciel SSP

12.01.2009

W szkole utrzymujemy wysoki poziom nauczania, dzięki szeroko pojętej indywidualizacji prowadzonej w mało licznych klasach. Efektem tego jest wysoki wynik państwowego sprawdzianu OKE, jaki rokrocznie uzyskują nasi szóstoklasiści. To daje im możliwość dalszej nauki w najlepszych rybnickich gimnazjach. Nie bez znaczenia jest też ścisły kontakt z rodzicami. Systematyczne spotkania, bieżące przekazywanie ocen i punktów z zachowania, możliwość rozmowy przed lub po lekcjach w sytuacjach wymagających szybkiego reagowania, na pewno mają wpływ na efektywne realizowanie procesu wychowawczego. Realizując podstawowe założenia procesu dydaktyczno – wychowawczego, wspieramy uczniów w rozwoju ich zdolności
i zainteresowań, poprzez udział w kołach zainteresowań oraz różnorodnych zawodach i konkursach.

Społeczna Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Jerzego Kukuczki w Rybniku

    


    

@SSPKukuczki
sord.rybnik.pl ssp.rybnik,pl sg.rybnik.pl